O mne

Týmto životom kráčam s menami Ľubica Noemi (za ktoré som rodičom veľmi vďačná :-))…

Som trochu výtvarník, ale viac remeselník. Som veľký milovník krásy, dizajnu, tanca, kníh, textilu, ručných prác, ilustrácie, mytológie a religionistiky. Som veľmi mama troch synov, ktorí sú (v nespočetných významoch slova) najväčšia škola môjho života. Som nadšený pozorovateľ života, jeho ciest a vrstiev.

Tieto stránky sú zmierením s multipotencionalitou mojich záujmov – s faktom, že si nemôžem a nechcem vybrať jedinú životnú vášeň, pretože je pre mňa uspokojivé ich kombinovať a striedať. Sú o tvorivej ceste, zväčša kostrbatej a hmlistej, ale napriek tomu neopustiteľnej a pokračujúcej. Vedie cez umenie, ručné práce, staré ručné práce a estetiku až k štýlu, recyklácii a tancu niekde v modravej diaľke.

Študovala som VŠVU a religionistiku na FiFUK v Bratislave. Dodnes ľutujem, že som z textilnej tvorby prestúpila na grafiku, pretože moja textilácka duša sa odvtedy aj tak ťahá len za vláknami, priadzou a látkou. Nesiem si zrejme gény oravskej babičky, vrátane jej tkáčskeho stavu a vášne pre pradenie na kolovrátku.

MANUZONA je pokusom dostať to všetko pokope pod jednu strechu a zistiť, čo to spraví. Dúfam, že všetky prvky zreagujú do životaschopnej a krásnej zmesi a nájdu si svojich priateľov…pretože vždy je tam „vonku“ niekto, kto vidí veci podobne.

 

 

Uložit

Ďakujem za vytvorenie videa spoločnosti Staritup a Nadácii Slovenskej Sporiteľne. Je to mininahliadnutie, skôr náladovka než informačne nosná vec, ale dúfam že nás všetkých nachutí na viac! 🙂

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit