Kreatívne nasadenie / Creative engagement

Asi som podedila po mame taký ten motor, ktorý mi nedá moc dlho posedieť 🙂 Ale počas rokov som ho trochu sofistikovala a nebehám po dome, upratujúc (to robím keď už sa na to nemôžem pozerať, alebo keď má prísť návšteva :-D), ale doprajem si kľudne posedenie na gauči a makať nechám len ruky 🙂 Potom sa mi stane, že som si pár dní hovela a pozerala filmy, ale keď sa obzriem, ostala za mnou hŕbka vytvorených nových krásnych vecí…

Samozrejme, k tomu celému patrí pravidlo, že čím menej detí je práve v dome, tým väčšia je novovzniknutá hŕbka 🙂 Teraz to bolo pár dní po roku, čo som žila doma v blaženej samote….a okrem superrýchlo uháčkovanej detskej deky, prvých (hodne) hodín strávených nad nových čiastočným úväzkom (ktorý mi pomôže sa venovať tomu čo ma baví, i keď budem za to preklikávať čísla na pc), narýchlo ušitej novej masky (lebo šak musela byť včas a rýchlo v Prahe), pomaly ušitej tajnej masky, ktorú ešte nemôžem ani zdieľať :-), som po neviemkoľkých rokoch presedela celý deň pri plátne a maľovala.

To bol dar. A veľký flashback na časy, kedy som si užívala samotu v ateliéri na škole a počúvala hudbu a kreslila, ryla, maľovala, vymýšľala. Už som zabudla, aké to je, môcť sa v tom procese na celé hodiny stratiť, pustiť sa do tej kreatívnej studne a vedieť, že sa nebudem musieť každú chvíľu vynárať nad hladinu…. nezdá sa to, ale je to obrovský rozdiel.

Tak ďakujem…všetkým dobrým bytostiam okolo seba, všetkým okolnostiam ktoré sa všemožne spájajú a kombinujú, aby som mohla žiť život, aký som vždy chcela a aký milujem.

——————————–

I have probably inherited the drive from my mum. The one that makes it impossible to „do nothing“ 🙂 Although, I have sophisticated it a bit over the years and do not invest the energy into cleaning the household e.g 😀 but into creativity. I allow myself to sit down on the sofa and let the hands work. Then, after couple of days when it seems I have only watched movies, I realize there is a stash of newly created things beside me.

The established rule, of course, is that the less kids are in the house, the more things I get done. This time it has been couple of days even that I spent at home alone, in blissful creative loneliness, able to immerse myself completely in the process, without the need to make snacks and solve brotherly conflicts every twenty minutes :-). This time, besides a baby blanket, one quick mask and one slow mask and some part-time job chores, I have got to spend (after many years) a whole day by the canvas and painted.

That was so special…such a flashback to the times in my school art studio, where I listened to music and painted, alone, for days and days. I have already forgotten since then, what it is like, to be able to lose myself in the process, forget about time, jump into that creative well without having to go out for hours. Big difference.

So, I am grateful – to all good beings around me, all conditions that variously connect within or without my control, so that I may live the life I always wanted.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Uložit

Uložit

Tagged , , , ,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *